Image
ikona white

TRZY SŁOWA JEDNO ZNACZENIETaniec, ruch & sztuka

Daj się ponieść pozytywnym emocjom i poczuj flow płynące prosto z serca. Na zajęciach tanecznych nauczymy Cię nie tylko tanecznych kroków, ale przede wszystkim sztuki poruszania się. Pokażemy Ci, że taniec może być zarówno ciekawym spędzeniem wolnego czasu, jak i możliwością wyrażenia własnego „ja”. Sprawdź, jakie zajęcia prowadzimy i wybierz coś dla siebie. Możesz przyjść w pojedynkę, w parze lub z grupą przyjaciół. W każdym przypadku gwarantujemy mnóstwo pozytywnej energii.
ikona

Zajęcia z Hip Hopu, tańca użytkowego, baletu, zumby, jazzu

ikona white

BALET KIDS 3-6 LATBALET JUNIOR 7-12 LAT

Doskonała zabawa, spełnienie marzeń każdej dziewczynki, to zajęcia taneczno-muzyczne oparte na klasycznej formie tańca. Mają charakter ogólnorozwojowy, kształtują sylwetkę, poczucie rytmu i koordynację. Celem zajęć jest rozwój psychomotoryczny dzieci oraz dobra, ekspresyjna zabawa. Wymagany wygodny strój. Ćwicząc dzieci będą wzmacniać poszczególne partie ciała, wyrabiać kondycję, a przy tym wprawiać się w dobry humor. Zajęcia składają się z ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających, elementów baletu klasycznego, przy tym ćwiczenia wykonywane są w symetrii, co gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka. Rozwijana jest motoryka, koordynacja i kondycja ciała, ale również słuch muzyczny, rytmika oraz plastyka i estetyka ruchu.
ikona white

Dla wszystkichTANIEC UŻYTKOWY

to propozycja dla wszystkich osób, które w tańcu chcą przede wszystkim dobrze się bawić, bez względu na umiejętności czy doświadczenie. Ten styl można obserwować na weselach, balach, imprezach karnawałowych czy sylwestrze, gdyż można go wykorzystać do praktycznie każdego gatunku muzyki. Taniec użytkowy oparty jest na jednym kroku podstawowym, na bazie którego powstaje szereg figur i obrotów. Na zajęciach panowie uczą się jak prowadzić swoje partnerki, a panie jak rozpoznawać ich sygnały.
ikona white

Dla młodzieżyBREAKDANCE

inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing. Jest to aktualnie jeden z najbardziej efektownych i widowiskowych stylów tańca. Breakdance składa się z 5 elementów: Top Rock, Drop, Footwork, Freezes i Power Moves. Każdy z tych elementów ma swoje podstawy, czyli foundations i ich różne odmiany.
ikona white

Dla wszystkichHIP HOP

jest stylem, który wykorzystuje technikę izolacji poszczególnych partii ciała, opierającym się w dużej mierze na pracy przeponą oraz dającym maksimum swobody ruchu. Rozwija wszystkie cechy motoryczne: wytrzymałość, gibkość, zwinność, skoczność, szybkość. Jest tańcem dynamicznym, który operuje różnymi formami ruchu: waving (fale), popping (napinanie mięśni), locking. Jest to taniec pełen ekspresji, w którym cechą charakterystyczną są zgięte nogi w kolanach, elementy skoczne. Kształtuje koordynację ruchową, wzrokowo-słuchową a także pamięć muzyczną, dzięki tworzeniu oryginalnych choreografii do rozmaitych rozliczeń rytmicznych danego utworu. Dostosowanie formy ruchu do treści muzyki sprzyja wyrażaniu indywidualności, inwencji twórczej uczestników zajęć.
ikona white

Dla wszystkichZUMBA

jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Proste kroki taneczne, fantastyczne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarzają atmosferę imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, cumbia, reggaeton, flamenco, taniec brzucha, twist …. i wiele innych.
ikona white

Dla wszystkichMODERN JAZZ

Styl tańca nowoczesnego łączący w sobie elementy tańca jazzowego i modernu (contract and release). Zajęcia modern jazz są dynamiczne a sam taniec kojarzy się z czymś nieujarzmionym i nieprzewidywalnym. Cechą charakterystyczną jest rytmiczna izolacja (czyli wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnymi partiami ciała).
ikona white

Dla wszystkichJAZZ

taniec jazzowy jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych. Nieodłącznie kojarzy się z konwencją teatru muzycznego. Większość musicali i przedstawień tanecznych bazuje właśnie na tej technice tanecznej. Korzeni tańca jazzowego możemy szukać w folklorze afrykańskich plemion. Charakterystyczną cechą tańca jazzowego jest policentryzm, czyli izolowanie poszczególnych części ciała (głowa, ramiona, klatka piersiowa, biodra) tak, by móc poruszać nimi niezależnie w różnym tempie i różnych płaszczyznach. Istotne jest parzyste metrum i pulsacja rytmu synkopowego, który jest podstawą muzyki jazzowej.
ikona white

Dla wszystkichBALET DLA DOROSŁYCH

czyli tak zwana technika klasyczna, przede wszystkim doskonale rozwija koordynację ciała, powiększa zakres pracy poszczególnych jego części i rozwija naszą świadomość ruchu. Jest formą walki ze słabościami własnego ciała, daje wiele satysfakcji i pozwala, chociaż na moment zapomnieć o kompleksach. Dzięki poszczególnym ćwiczeniom w tej technice uzyskamy większą elastyczność ciała, będziemy pracować nad rozciągnięciem i plastycznością ruchu. Nikt nie każe stać się nam od razu tancerzami, ale znajomość terminologii, elementów i konkretnych ćwiczeń na pewno da nam wiele satysfakcji. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tańcem klasycznym. Zajęcia SOLOWE.
ikona white

Dla wszystkichSALSATION

to połączenie treningu funkcjonalnego i różnych stylów tanecznych pochodzących z najgorętszych stron świata – salsy, reggae, samby, flamenco i wielu innych. Salsation ma na celu nie tylko rozruszać ciało, ale także zrelaksować umysł i poradzić sobie z nagromadzonym stresem. Każda choreografia to oddzielna historia, która stwarza okazję do pokazania swoich emocji i wyrażenia siebie poprzez ruch. Salsation powstało z połączenia słów „salsa” i „sensation”. Celem salsation, jak tłumaczy sam jego twórca Alexandro Angulo, jest zwiększenie świadomości ciała uczestników zajęć oraz rozwój ich muzykalności. Poprzez zmysłowe ruchy typowe dla latynoamerykańskich rytmów, tancerze uczą się, jak za pomocą ciała wyrażać emocje i interpretować muzykę.